X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدشرکت فاطررسا نور - آرشیو 1393/12

مقایسه فیبر نوری با سایر بستر های ارتباطی

نظرات 0دیتا در شبکه های کامپیوتری و مخابراتی از طریق سه مدیای مختلف سیم مسی، رسانه بیسیم و فیبر نوری انتقال می یابد.

شبکه های بیسیم علی رغم اینکه در ارتباطات راه دور بسیار کارآمد هستند (نظیر شبکه های ماهواره ای) ،بی حفاظ ترین و نا امن ترین رسانه انتقال محسوب می شوند. رسانه بیسیم فوق العاده نسبت به نویز حساس بوده وبسیار نویز پذیر می باشند بگونه ای که حتی نویز های کیهانی از قبیل باد و باران نیز روی آنها تاثیر میگذارد.

برای اطلاع بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید :

بسترهای ارتباطیبرچست ها :
تعداد بازدید : 75
     
print

مبدل فیبر نوری

نظرات 0


همزمان با پیشرفت تکنولوژی و رویکرد سازمان ها به استفاده از شبکه های کامپیوتری و تبادل اطلاعات از نقاطی با فاصله ی زیاد از هم، تقاضای کاربران برای داشتن امکان ارسال و دریافت اطلاعات با سرعت زیاد بالا رفته و استفاده از بستر های سیم مسی جواب گو نمی باشد.
از این رو فیبر نوری با توجه به مزیت های زیاد آن از جمله پهنای باند بالا، جایگزین سیم مسی شده است.
 فیبر نوری داده ها را به صورت سیگنال های نوری ارسال می نماید. در نتیجه استفاده از فیبر نوری در شبکه مستلزم استفاه از دستگاهی برای تبدیل سیگنال های مختلف به سیگنال نوری می باشد که مبدل فیبر نوری یا کانورتور فیبر نوری نام دارد.
مبدل ها در دسته بندی های مختلفی شامل ویدئو کانورتور، مدیا کانورتور و کانورتور تلفن ارائه می شوند که این دسته بندی ها بر اساس نوع سیگنال تبدیلی به سیگنال نوری می باشد.
ما قادر به ارائه ی مبدل های فیبر نوری با برند OPF بلژیک می باشیم. برای اطلاع از مدل های مختلف این مبدل ها بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
مبدل فیبر نوریبرچست ها :
تعداد بازدید : 62
     
print

راه اندازی گوگل فایبر در بستر فیبر نوری

نظرات 0

گوگل فایبر سرویس جدیدی می باشد که توسط گوگل در سال 2014 با کار بر روی 34 شهر در 9 منطقه در سراسر امریکا برای ایجاد شبکه های جدید فیبر نوری مطرح شده است.
طراحی و ارائه ی این سرویس زمان بر بوده و نیازمند همکاری دولتمردان این شهر ها و بررسی زیرساخت، جاده ها، مسیر های زیر زمینی آب و برق و همچنین فراهم کردن مجوز ها و اطمینان از امادگی شهر برای طراحی و ساخت می باشد.
سرعت این سرویس 100 بار سریع تر از سرعت پهنای باند های امروزی معادل با 1 گیگابیت (1000 مگابیت) در ثانیه می باشد. هزینه ی این سرویس 120 $ در ماه برای سرویس تلویزیون+ اینترنت گیگابایتی و 70$ برای اینترنت گیگابایتی بدون تلویزیون می باشد که در مقایسه با هزینه ی ISP ها با توجه به سرعت پایین آنها در کنار اینترنت نامحدود برای مشترکین عادی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

دانلود فوری و تلویزیون منحصر به فرد از امکانات بی پایان این سرویس می باشند که به شرح زیر می باشند.

اینترنت فوق سریع

با وجود این امکان زمان بافرینگ بسیار کوتاه شده و امکان گفت گوی تصویری با کیفیت عالی در زمان طولانی، آپلود ویدئو های خانوادگی و امکان اجرای بازی های آنلاین مورد علاقه ی شما فراهم شده است.

تلویزیون منحصر به فرد

این سرویس تماشای 150 کانال و دهها هزار تصاویر و فیلم های درخواستی همه در یک مکان و استفاده از جستجوی هوشمند برای پیدا کردن برنامه مورد علاقه و کشف امکانات جدید را فراهم می نماید.
همچنین این تلویزیون دارای امکان ارائه ی تلوزیون HD شفاف کریستالی می باشد که به دلیل استفاده از فیبر فراهم شده زیرا فیبر فضای بیشتری به منظور فشرده سازی کمتر فراهم میکند که موجب ایجاد پهنای باند لازم برای ارائه ی تصاویر HD می شود.
با استفاده از دستگاه DVR امکان ضبط بیش از 8 تصویر همزمان و 2 ترابایت فضای ذخیره سازی در جعبه ی شبکه با ذخیره سازی بیش از 500 ساعت از تصاویر تلویزیون فراهم می شود.
برای کنترل بهتر تلویزیون امکان دانلود نرم افزار تلویزیون گوگل فایبر در دستگاه اندرود یا IOS شما و تبدیل هر دستگاه سازگار دیگری به یک کنترل از راه دور فوق العاده ایجاد شده است.
این سرویس در کنار مزیت های خود معایبی نیز دارد که در زیر یه آنها اشاره می نماییم:

• با توجه به پیچیدگی و حجم زیاد، این پروژه زمان بر بوده و برنامه ی مشخصی برای کشور های دیگر تعیین نشده است.
• داشتن امکان سرعت گیگابیتی در زمانی که بیشتر کاربران دارای اینترنت با سرعت محدود می باشند کارایی بالایی ندارد. درواقع زمانی می توان از این سرعت استفاده نمود که طرف مقابل هم دارای اینترنت گیگابیتی باشد تا امکاناتی نظیر ویدئو کنفرانس با کیفیت HD و امکان بازیهای حجیم آنلاین فراهم شود.
• با ورود گسترده ی گوگل فایبر، گوگل قادر به داشتن اطلاعات بیشتری از خانوار ها خواهد بود. درواقع تمام برنامه های مشاهده شده توسط خانوارها در گوگل ثبت خواهد شد.
برای اطلاع بیشتر بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

گوگل فایبر


برچست ها :
تعداد بازدید : 34
     
print

تجهیزات پسیو فیبر نوری

نظرات 0

استفاده از تجهیزات با کیفیت بالا در اجرای شبکه های فیبر نوری موجب کاهش مشکلات احتمالی و افزایش عملکرد شبکه می شود از این رو ما محصولات Datwyler سوئیس را به دلیل کیفیت بالای آنها به شما پیشنهاد می دهیم.
این تجهیزات در انواع پچ کورد، پچ پنل، کانکتور، کوپلر، آداپتور، پیگتیل، اتنیتور و کاست ارائه می شوند که در مدل های مختلف ارائه می شوند.
ما به عنوان نمایندگی Datwyler با ارائه ی انواع تجهیزات پسیو فیبر نوری Datwyler مطابق با نیاز مشتریان، در تلاشیم تا رضایت مشتریان خود را جلب نماییم.
برای اطلاع از انواع مدل های این تجهیزات بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
تجهیزات پسیو فیبر نوری


برچست ها :
تعداد بازدید : 56
     
print